Z miasta

Aktywne dzielnice już za nami

Tysiące jaworznian bawiło się w ostatnich miesiącach na rodzinnych piknikach organizowanych w ramach „Aktywnych dzielnic”. W sobotę (21 września) w Ciężkowicach hucznie zakończono tegoroczną edycję całego cyklu.

Dziesięć pikników pod znakiem „Aktywnych Dzielnic” okazało się prawdziwym sukcesem. Wszystkie imprezy odbywające się w ramach programu „Jaworzno Wspiera Rodziny” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i w pozytywny sposób integrowały mieszkańców poszczególnych dzielnic. Nie inaczej było w sobotę w Ciężkowicach. Na zakończenie cyklu organizatorzy zaprosili na teren Szkoły Podstawowej nr 18. Rodzinne świętowanie nie mogło się obyć bez występów artystycznych, śpiewu, tańca, muzyki, ciepłych słów!

Na scenie zaprezentowali: się zespół śpiewaczy „Ciężkowianki”, który jest dumą Ciężkowic oraz cudowne przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4. Wśród wykonawców nie mogło zabraknąć wspaniałych uczniów z SP nr 18: fantastyczny „Taniec Piratów” wykonała klasa 3b; w pełnej przyjaźni piosence „Podajmy sobie ręce” zaprezentowała się klasa 2a; laureaci 1 miejsca Konkursu „Mini Playback Show 2019” – klasa 2b podzieliła się „Nieboskłonem; pierwszoklasiści byli idealni utworze „Idealnie”; Milena Marcinkowska z klasy 5b pięknie wyśpiewała „Obiecuję”, a na rurkach bum-bum swą improwizację muzyczną zagrała zgrana klasa 6c. Grą na flecie i tańcem ludowym zachwyciły uczennice z klasy 5a. Lawinę braw wywołali tancerze Natalia Sikora z klasy 8a wraz z partnerem w swym pięknym tańcu towarzyskim oraz Lena Trzaska z klasy 6b z pełną emocji solówką tańca nowoczesnego.

Ważną i bardzo atrakcyjną częścią programy był pokaz przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Ciężkowic. Na mieszkańców czekał także szereg niespodzianek i atrakcji, m.in. zajęcia dla dzieci, rodzinne zmagania, konkursy, quizy, warsztaty, pyszny poczęstunek i mnóstwo dobrej zabawy towarzystwie najbliższych, przyjaciół i znajomych.

Ta wspaniała plenerowa impreza stała się doskonałą okazją, by zaprezentować mieszkańcom Ciężkowic efekt głosowania na projekt lokalny JBO 2019 pod nazwą: „Zakup trybun mobilnych i sprzętu do wydarzeń scenicznych dla dzielnicy Ciężkowice”. Profesjonalna scena, sprzęt nagłaśniający, mobilne trybuny, ławki i stoły będą przez lata służyć będą mieszkańcom dzielnicy, a organizowanie podobnych imprez stanie się łatwiejsze.

Na „Aktywne Dzielnice” zapraszali w tym roku prezydent miasta Jaworzna pan Paweł Silbert oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Wydarzenie było współfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Natasza Chochorowska / DK

Foto: Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic / własne

Najnowsze

To Top