Sport i rekreacja

Futbol na wesoło

28 września Stowarzyszenie „Jaworzno to My” zorganizowało II Turniej Bubble Soccera. Na boisku trwała zacięta rywalizacja, przy której jednak nie brakowało śmiechu.

Zawody w tzw. „bubble soccera” bazują na klasycznych rozgrywkach w piłkę nożną. Jednak śmiało można powiedzieć, że mają swój unikalny, a także w pewien sposób zabawny styl. Wiąże się to ze specjalnymi kulami, które uczestnicy zakładają na siebie w każdym meczu. Wypełnione powietrzem bańki nie tylko chronią przed urazami, ale również wprowadzają do gry wiele emocji, dzięki nim bowiem piłkarze mogą pójść na całość.

Tegoroczny turniej odbył się na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim w systemie „każdy z każdym”. Zwyciężyła z ogromną przewagą drużyna Smocze Dragony, drugie miejsce zajęła ekipa Anaboliczne Świry, a podium uzupełnili gracze FC Długoszyn. Tuż za najlepszą trójką znaleźli się: Dynks, Wymiatacze oraz Szczaki team. Nagroda dla najlepszego strzelca powędrowała do Bartka Kozakiewicza. Współorganizatorem zawodów był Urząd Miejski w Jaworznie oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Stowarzyszenie „Jaworzno to My” już teraz zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejną edycję zawodów, które planowane są na wiosnę.

Najnowsze

To Top