Sport i rekreacja

Jaworznianie tanecznym krokiem po mistrzostwo

Szkoła Tańca Sukces zdecydowanie zasłużyła na swoją nazwę, jej tancerze bowiem regularnie zaliczają świetne wyniki na kolejnych imprezach. Wojciech Kuźma i Daria Nowak w Radomiu w fantastycznym stylu sięgnęli po tytuł mistrzowski w kombinacji dziesięciu tańców.

Freedom Dance Cup 2019, odbywający się w Radomiu uchodzi za jedną z najbardziej prestiżowych imprez w tanecznym świecie. W zawodach regularnie uczestniczy ponad tysiąc tancerzy z wielu krajów świata, którzy rywalizują w tańcach łacińskich i standardowych. Uczniowie jaworznickiego Sukcesu – Wojciech Kuźma i Daria Nowak są już dobrze znani, a w przeszłości wygrywali wiele tanecznych konkursów. Tym razem w imponującym stylu podbili radomskie parkiety. Pierwszego dnia rywalizowali w konkurencji, na którą składa się 10 tańców klasycznych i latynoamerykańskich. Jaworznianie zdeklasowali konkurencję i wygrali we wszystkich tańcach – zgarniając Tytuł Mistrzów Świata do lat 16. To jeszcze nie był zresztą koniec ich sukcesów. Daria i Wojtek okazali się najlepsi w World Cup, czyli rywalizacji w poszczególnych stylach. A do tego dołożyli jeszcze pierwsze miejsce w klasyfikacji standardowych tańców latynoskich.

Młodzi tancerze rozwijają się w ogromnym tempie i pewnie jeszcze nie raz będą zachwycali swoimi umiejętnościami. Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu!

Foto:  Szkoła Tańca Sukces Jaworzno

Najnowsze

To Top