Sport

Spartanie z medalami

Zawodnicy Klubu Sportowego Sparta Jaworzno zaliczyli bardzo udany start podczas rozgrywanej w Łodzi 6. edycji prestiżowego turnieju BJJ Octopus Cup. Trzyosobowa delegacja przywiozła cztery cenne medale – trzy złote i jeden brązowy.

W kategorii junior -58,5 kg złoty medal zdobył Marcel Hulbój, który pokonał w finale przeciwnika ze Słowacji, przed czasem zakładając dźwignię na łokieć i zmuszając go do poddania. W kategorii junior -84,3 kg brązowy medal wywalczył Łukasz Zapała, który dzięki zwycięstwu w ćwierćfinale i jednej przegranej w półfinale stanął na najniższym stopniu podium.

Bezkonkurencyjna w kategorii kobiet okazała się Asia „Panda” Gabryluk, która zdobyła dwa złote medale – w kategorii kobiet +69 kg oraz w kategorii OPEN. Asia wygrała wszystkie swoje walki – 2 przed czasem i 2 na punkty, nie tracąc przy tym ani jednego ze swojej strony.

Już w najbliższy weekend najmłodsi Spartanie jadą walczyć na Ligę Ju Jitsu Dzieci i Młodzieży w Katowicach. Start w zawodach dotowany jest ze środków Urzędu Miasta Jaworzna na realizację zadania „Trenując sporty walki wygrywasz życie”.