Kultura i rozrywka

Monika Kuszyńska zaśpiewa dla hospicjum

Koncerty charytatywne organizowane regularnie jesienią przez jaworznickie Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta, stały się już swego rodzaju tradycją i co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Tym razem na scenie wystąpi Monika Kuszyńska z zespołem.

Monika Kuszyńska to jedna z ciekawszych artystek, jakie w ostatnich latach gościły w Jaworznie. W 2001 roku została wokalistką grupy Varius Manx i szybko dała się poznać szerokiej publiczności, a jej głos urzekał publiczność. W 2006 roku uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu i od tego czasu pozostaje sparaliżowana od pasa w dół. Mimo to nie zrezygnowała ze śpiewania, a jej kariera cały czas się rozwija. W 2015 roku z piosenką „In the Name of Love” reprezentowała Polskę na 60. Konkursie Piosenki Eurowizji odbywającym się w Wiedniu. Artystka pomyślnie przeszła półfinały i ostatecznie zajęła 23. miejsce na tej popularnej imprezie. Wiosną ukazał się jej nowy singiel „Nie ma rady na miłość”, z którym artystka wystąpiła na konkursie premier podczas tegorocznego Festiwalu w Opolu.

W Jaworznie Monika Kuszyńska wraz z zespołem wystąpi charytatywnie już z sobotę 19 października w Młodzieżowym Domu Kultury na Osiedlu Stałym. Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na zakup leków i sprzętu medycznego potrzebnego pacjentom jaworznickiego Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta. Placówka cały czas potrzebuje ogromnego wsparcia ze strony wolontariuszy i ofiarodawców. Pod jej opieką znajdują się osoby terminalnie chore, głównie zmagające się z chorobami nowotworowymi. Na miejscu hospicjum dysponuje 18 łóżkami, ale jej pracownicy docierają także do pacjentów przebywających w swoich domach. Dzięki takim inicjatywom, jak nadchodzący koncert, udaje się pozyskać środki niezbędne do funkcjonowania hospicjum i zakupu wyposażenia w tym specjalnych łóżek, materacy przeciwodleżynowych, wózków inwalidzkich, koncentratorów tlenu i wielu innych. Wszystko to potem służy pacjentom i poprawia komfort ich życia.

Początek sobotniego koncertu o godzinie 17:00. Specjalne cegiełki, będące także biletem wstępu na to wydarzenie, nabyć można w cenie 40 zł w siedzibie jaworznickiego hospicjum przy ulicy Górniczej 30 oraz w sklepie Melodia (ul. Grunwaldzka 54a).

Najnowsze

To Top