Bezpieczeństwo

Policjanci ćwiczyli razem z uczniami

Jaworzniccy policjanci kolejny raz wzięli udział w zajęciach dydaktycznych z uczniami klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie. Spotkanie miało charakter warsztatów, podczas których policyjny instruktor zaprezentował technikę samoobrony i walki wręcz. Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi, którzy swoją przyszłość planują związać z formacjami mundurowymi powołanymi do ochrony prawa i porządku publicznego, wczorajszego przedpołudnia policjanci spotkali się z trzema klasami o profilu mundurowym z ZSP nr 2 w Jaworznie.

W warsztatach uczestniczył sierżant sztabowy Mateusz Ślusarczyk, który na co dzień jest specjalistą z zakresu taktyki i technik interwencyjnych oraz aspirant sztabowy Michał Nowak. Szkolenie policyjnych instruktorów w tym zakresie jest niezwykle wymagające, jednocześnie zmusza do ogromnego wysiłku fizycznego, zaangażowania i koncentracji podczas posługiwania się bronią i innymi środkami przymusu bezpośredniego.

Policjanci zwrócili uczestnikom spotkania na bardzo ważny element, jakim jest odpowiednie połączenie elementów wychowania fizycznego ze specjalnymi umiejętnościami. Wszystko to daje najkorzystniejsze efekty podczas przeprowadzanej interwencji z niebezpiecznym sprawcą.

Młodzi kadeci mogli dowiedzieć się, jakie są zasady rekrutacji do służby w policji, a dzięki obecności mundurowych mogli bezpośrednio uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Chętni mogli również obejrzeć sprzęt, z którego na co dzień korzystają policjanci.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top