Z miasta

Bezpłatne autobusy na Wszystkich Świętych

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. By poprawić bezpieczeństwo na drogach oraz usprawnić dojazd do cmentarzy, wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Mieszkańcy będą mogli też skorzystać z dodatkowych linii autobusowych, które tak jak wszystkie linie – 1 listopada kursować będą bezpłatnie!

Również Miejski Zarząd Dróg i Mostów rozpoczął przygotowania do dnia Wszystkich Świętych. Już teraz prowadzone są prace organizacyjno – porządkowo – naprawcze, mające przygotować infrastrukturę miejską do 1 listopada. Oprócz tych prac, MZDiM podjął także działania, mające ułatwić mieszkańcom dotarcie do cmentarzy. Jak co roku, zmieniona zostanie także organizacja ruchu na ul. Paderewskiego – 1 listopada ruch będzie odbywał się w jednym kierunku – od ul. Broniewskiego do ul. Grunwaldzkiej.

Ponadto – podobnie jak w ubiegłych latach, 1 listopada będzie otwarty wjazd na parking przy budynku administracji na cmentarzu komunalnym Wilkoszyn.

Miasto poczyniło także działania, by ułatwić mieszkańcom dojazd na groby za pomocą komunikacji miejskiej. W piątek, 1 listopada, zgodnie z obowiązującą taryfą i zarządzeniem podpisanym już pięć lat temu przez Prezydenta Miasta, podróżowanie autobusami będzie całkowicie bezpłatne.

Zachęcamy, by korzystać z autobusów – pozostawienie samochodów i wybranie komunikacji miejskiej zdecydowanie usprawni dojazd do cmentarzy w tym dniu.

Najnowsze

To Top