Bezpieczeństwo

Piesza potrącona w Byczynie

We wtorek (12 listopada) wieczorem w Byczynie doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący osobówką 53-letni mieszkaniec Chrzanowa potrącił pieszą. 15-latka z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

Jaworzniccy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło we wtorek wieczorem na ulicy Krakowskiej. Około godz. 17.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona 15-latka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni kierujący jechał ulicą Krakowską, w kierunku Chrzanowa. W dzielnicy Byczyna podczas manewru omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby udzielić pierwszeństwa pieszej, doszło do potrącenia. Na miejsce zostały wezwane służby ratownicze. Dziewczyna w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, wskazało ono, że w chwili zdarzenia był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenia zagrożenia dla pieszej, mundurowi zatrzymali 53-latkowi prawo jazdy.

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność. Wczorajsze zdarzenie ukazuje, że należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Apelujemy, szczególnie do pieszych, aby byli czujni podczas przechodzenia przez jezdnię, zwracając szczególną uwagę na kierujących i ich zachowanie na drodze. Czasami kierowca może być zajęty używaniem telefonu komórkowego bądź jechać z zaparowaną czy nienależycie odśnieżoną szybą. Ważnym elementem, który poprawia bezpieczeństwo pieszego, jest używanie przez niego elementów odblaskowych. Dzięki nim widoczność pieszego wzrasta nawet pięciokrotnie – przypominają jaworzniccy policjanci.

Najnowsze

To Top