Bezpieczeństwo

Służba cywilna świętowała

Pracownicy służby cywilnej na co dzień bywają niemal niewidoczni, ale bez nich państwo nie mogłoby sprawnie funkcjonować. W ubiegłym tygodniu w Jaworznie uroczyście świętowano Dzień Pracownika Korpusu Służby Cywilnej.

Aby państwo mogło działać bez większych problemów, oprócz funkcjonariuszy różnego rodzaju potrzebuje także cywili. Zadaniem służby cywilnej jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania aparatu administracyjnego państwa, niezależnie od sytuacji politycznej i zmian rządów. Sprawność taką mogą zapewnić odpowiednie kadry – kompetentni urzędnicy, profesjonaliści rzetelnie i bezstronnie wykonujący swoje obowiązki. Cywile pracują w takich służbach jak chociażby policja. W jaworznickiej komendzie takich pracowników jest aż 26. Ich święto przypada dokładnie 11 listopada w Święto Niepodległości, co ma dodatkowo podkreślać ich rolę.

W piątek (8 listopada) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie odbyła się sympatyczna uroczystość z udziałem pracowników korpusu służby cywilnej. Komendant Miejski Policji w Jaworznie mł. insp. Krzysztof Gałuszka podziękował za sumienną i rzetelną pracę na rzecz polskiej policji. Złożył także życzenia wytrwałości oraz powodzenia w realizacji wszelkich planów, oraz zamierzeń. Podczas apelu komendant razem ze swoim zastępcą mł. insp. Arturem Stachańczykiem złożyli na ręce pracowników podziękowania i drobne upominki. Ponadto wyrazili wdzięczność za trud i zaangażowanie, jakie w pracę wkładają pracownicy cywilni. Jak zauważył szef jaworznickiej policji w swoim wystąpieniu, zaangażowanie i profesjonalizm cywili służących w policji ma ogromny wpływ na funkcjonowanie i wizerunek całej formacji.

Foto: UM Jaworzno

Najnowsze

To Top