Bezpieczeństwo

Pożar składowiska odpadów na Azotce

Ponad siedem godzin trwała walka z ogniem na składowisku odpadów przy ul. Chopina. Na miejscu płonęły odpady gumowe i tworzywa sztuczne.

Do pożaru doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Koło godziny pierwszej w nocy maszynista pociągu zauważył ogień w pobliżu torów i zawiadomił służby. – Na miejsce wysłano 15 zastępów straży pożarnej z Jaworzna i innych miast. W sumie z ogniem walczyło 400 ratowników – mówi starszy kapitan Marcin Ziemiański, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie.

Pożar objął powierzchnię około 100 metrów kwadratowych na terenie składowiska. Dzięki sprawnym działaniom strażaków udało się zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia i nikt nie został ranny. – Płonęły odpady gumowe, tworzywa sztuczne i materiały sypkie. Podczas akcji strażacy starali się przede wszystkim nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia dalej, w pobliżu składowane były bowiem zbiorniki z olejami i smarami – wyjaśnia Marcin Ziemiański

Dogaszanie pożaru trwało do godzin rannych. Trwa wyjaśnianie przyczyn tego zdarzenia. Wydział Ochrony Środowiska urzędu miejskiego poinformował o zdarzeniu Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska a na miejsce przybyli inspektorzy, którzy prowadzą oględziny. Sprawa zajęła się także jaworznicka policja. Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie prowadzi śledztwo w sprawie pożaru i wystąpił do urzędu z prośbą o udostępnienie dokumentacji dotyczącej zezwoleń dla firmy Eko-Jumir oraz wykazu firm zajmujących się zbieraniem, recyklingiem , utylizacją i przetwarzaniem odpadów na tym terenie.

Foto: OSP Jeleń

Najnowsze

To Top