Z miasta

Ulica Martyniaków już otwarta

W ostatnich miesiącach ulica Martyniaków ze względu na przebudowę była zamknięta dla ruchu. Prace zostały już zakończone, a droga jest już w pełni przejezdna.

Zamknięcie ulicy Martyniaków związane było z przebudową skrzyżowania ulic Martyniaków i Promiennej oraz likwidacją przejazdu kolejowego na ul. Martyniaków. Przebudowa odcinka obwodnicy realizowana była przez Eurovię na zlecenie Tauronu. Projekt był wynikiem porozumienia z Gminą. W trakcie prac wykonawca usunął przejazdy kolejowe z ulicy Martyniaków i odbudował kilkusetmetrowy odcinek obwodnicy dostosowując drogę do nowego profilu, który nie musiał już uwzględniać przecinających obwodnicę torowisk. Dodatkowo w ramach prac powstał tunel pieszo-rowerowy. Na razie jest zaślepiony, ale w przyszłości zostaną do niego dobudowane odcinki ciągów pieszo-rowerowych, które umożliwią połączenie od Velostrady do jaworznickich elektrowni.

Otwarcie na nowo ulicy Martyniaków oznacza również zmiany w komunikacji miejskiej. Na swoje pierwotne trasy od piątku powracają autobusy linii 314, 321, 328 i 370.

Foto: Jaworzno.pl

Najnowsze

To Top