Z miasta

Wkrótce otwarcie lodowiska

Już w niedzielę 1 grudnia otwarte zostanie nowe miejskie lodowisko. W tym roku będzie zlokalizowane na terenie nowego parkingu rowerowego w Miejskim Centrum Integracji Transportu w samym centrum miasta.

Miejska ślizgawka w ostatnich latach zlokalizowana była przy stadionie Azotanii. Po przebudowie centrum miasta po kilku latach przerwy lodowisko powraca do centrum Jaworzna. 1 grudnia zaplanowano jego uroczyste otwarcie. – Podczas oficjalnego otwarcia lodowiska, które odbędzie się 1 grudnia br. o godz. 17:00 na mieszkańców czeka wiele atrakcji m.in. animacji czy konkurencji na lodzie. Dla zebranych przygotowano również słodki poczęstunek, pokazy ognia i jazdy figurowej. Od godziny 19:00 lodowisko będzie należało wyłącznie do mieszkańców. Po tej godzinie z okazji otwarcia obiektu wstęp na lodowisko będzie kosztował tylko złotówkę – zachęcają urzędnicy.

Nowe lodowisko, mieszczące się pod dachem jaworznickiej „płaszczki” będzie czynne przez trzy miesiące przez siedem dni w tygodniu. W dni powszednie obiekt dostępny będzie w godzinach od 10:00 do 22:00, a w soboty i niedziele o pół godziny dłużej, bo od 10:00 do 22.30. Aby obiekt mógł sprawnie i bezpiecznie funkcjonować konieczne będą przerwy techniczne. Od poniedziałku do piątku przerwy konserwacyjne odbywać się będą – od 14:00 do 14:30 oraz od 17:30 do 18:00. W weekendy półgodzinne przerwy będą trzy razy, w godzinach od 11:00 do 11:30, od 14:30 do 15:00 oraz od 18:00 do 18:30. Jednorazowa opłata uprawniać będzie do jeżdżenia przez 55 minut.

Przy lodowisku działać będzie zaplecze socjalne, gdzie łyżwiarze będą mogli w zamykanych szafkach zostawić swoje rzeczy, czy włożyć łyżwy. Zgodnie z przyjętym cennikiem od poniedziałku do piątku za bilet normalny zapłacić trzeba będzie 8 zł. Bilet ulgowy to koszt 4 zł.

W weekendy dorośli jeździć będą za 10 zł, a dzieci za 5 zł. Bilet normalny dla posiadacza Karty Rodzin Wielodzietnych – 4 zł, w weekend 5 zł. Bilet ulgowy dla posiadacza Karty Rodziny Wielodzietnych to od poniedziałku do piątku 2 zł, a w weekendy 2,50. Chętni będą mogli skorzystać z karnetów uprawniających do 10 godzin jazdy. Normalny karnet to koszt 60 zł, ulgowy – 30 zł, a za karnet ulgowy dla posiadaczy Karty Rodzin Wielodzietnych zapłacić trzeba będzie 15 zł. Przy lodowisku wypożyczyć można będzie łyżwy – za 6 zł.

Najnowsze

To Top