Bezpieczeństwo

Osiemnastolatek zaatakował nożem rodzinę

O krok od ogromnej tragedii było w sobotę w centrum Jaworzna. 18-letni Bartosz S. podczas domowej awantury nożem zaatakował swoją rodzinę. Policja zatrzymała napastnika, a poszkodowani trafili do szpitala.

Do całego zdarzenia doszło w sobotę około godziny 17:30. Młody mężczyzna zaatakował swoją rodzinę. – Z relacji świadków wynika, że mężczyzna z niewiadomych na razie powodów sięgnął po nóż i zaczął kolejno atakować domowników. Ojciec mężczyzny, słysząc całe zamieszanie, wybiegł szybko z innego pomieszczenia i razem z dziadkiem go obezwładnili – mówi Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Ranna w zdarzeniu matka sprawcy ma dwie rany kłute szyi i dwie głowy, babcia rany kłute i cięte twarzy, nadgarstka i przedramienia, a 12-letni brat ranę ciętą policzka. Dwie osoby zostały wypisane ze szpitala jeszcze w sobotę, trzecia pozostała na obserwacji.

Policja ustala przyczyny zdarzenia. – Nie wykluczamy, że 18-latek mógł być pod wpływem środków odurzających. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie – dodał aspirant sztabowy Michał Nowak. Podczas zatrzymania mężczyzna był mocno pobudzony, a w wydychanym powietrzu stwierdzono ponad promil alkoholu. Dodatkowo nastolatkowi pobrano krew, która jest sprawdzana m.in. pod kątem obecności substancji psychoaktywnych. Prawdopodobnie w poniedziałek prokurator postawi zatrzymanemu zarzuty. W zależności od klasyfikacji czynu może być nawet oskarżony o próbę potrójnego zabójstwa.

Najnowsze

To Top