Z miasta

Rusza przebudowa ul. 11 Listopada

W najbliższych dniach ruszy zapowiadana od wielu miesięcy przebudowa ulicy 11 listopada, połączona z budową nowego ronda holenderskiego i łącznika z Drogą Krajową 79.

W piątek (22 listopada) miasto podpisało umowę z firmą Drogopol na przebudowę ulicy 11 listopada. W ramach tej inwestycji przewidziano budowę nowego odcinka łącznicy Trasy Śródmiejskiej, przebudowę skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i 11 Listopada na rondo oraz przebudowę ulicy 11 Listopada. Z uwagi na tę zmianę zlikwidowany zostanie istniejący łącznik przy markecie Netto. Projekt, oprócz przebudowy jezdni wraz z kanalizacją deszczową, zakłada wyposażenie jej w obustronne chodniki o szerokości 2,5 m i długości 927 m, stworzenie peronów autobusowych z obu stron ul. 11 Listopada. Powstaną też dwa wyniesione i podświetlone przejścia dla pieszych, a skrzyżowanie tej drogi z ul. Grunwaldzką zostanie przebudowane na rondo holenderskie. Kompleksowo wyremontowanych będzie 685 m ul. 11 Listopada, a nowo budowany łącznik będzie miał 117 m.

Jak informuje urząd miejski, podstawowym celem realizowanej inwestycji drogowej jest poprawa bezpieczeństwa w tym rejonie miasta oraz usprawnienie płynności ruchu. Generalnym wykonawcą robót jest Drogopol ZW Sp. z o.o. z Katowic. Podpisana umowa opiewa na kwotę 6.429.955,22 zł brutto. Na realizację tego zadania miasto otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ponad 3,7 miliona złotych. Prace ruszyć powinny jeszcze w tym tygodniu. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 października 2020 r.

Najnowsze

To Top