Kultura i rozrywka

Kacper Kuszewski wystąpi w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 2 grudnia na tradycyjne spotkanie przy choince. Wieczór wszystkim zebranym umili Kamil Kuszewski, znany aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, który wystąpi w spektaklu muzycznym „Album rodzinny”.

Grudzień w jaworznickiej bibliotece rozpocznie się od wprowadzenia w świetny nastrój. W poniedziałek 2 grudnia o godzinie 17:00 obejrzeć będzie można brawurowy występ Kacpra Kuszewskiego, w klimatycznym spektaklu „Album rodzinny”. Artysta zabierze nas w pełną humoru podróż do lat 20. i 30. XX wieku. Teksty piosenek składających się na program wydarzenia nawiązywać będą do szlagierów międzywojnia. W warstwie muzycznej spotkanie wypełnią rytmy fokstrota, swingu, charlestona i tanga.

Impulsem do powstania opowieści były zdjęcia z rodzinnych albumów, które zainspirowały do stworzenia galerii nietuzinkowych postaci, niezwykłych miejsc i zdumiewających sytuacji, które zdarzyły się lub mogły się zdarzyć naszym przodkom. Dowcipne teksty, choć opisują sprawy sprzed lat, mocno nawiązują do obecnej rzeczywistości. Nie zabraknie również momentów nastrojowych, lirycznych, zabarwionych nutką nostalgii. Recital przeplatać będą m.in. cytaty z poradników deklamatoryki, fragmenty podręcznika dobrych manier czy anegdoty rodzinne. W czasy minionej epoki przeniesie nas również scenografa i wizualizacje, na które składają się stare fotografie wyświetlane w trakcie piosenek.

Całe wydarzenie świetnie wpisuje się w obchodzony w tym roku jubileusz 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, który został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta. Wstęp na spektakl jest bezpłatny, miejscówki na to wydarzenie odbierać można w Punkcie Informacji Turystycznej w jaworznickiej bibliotece od 27 listopada.

Najnowsze

To Top