Z miasta

Chomik wkracza do przedszkoli!

Przesympatyczny chomik europejski ma się w naszym mieście tak dobrze, że… zaczyna edukować maluchy w przedszkolach! 27 listopada odwiedził Przedszkole Miejskie nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jaworznie. A puchatemu zwierzakowi towarzyszyły… siostry bliźniaczki!

Kasia, która na co dzień pracuje w Wydziale Ochrony Środowiska zaangażowała do pomocy swoją siostrę bliźniaczkę – Basię i wspólnie przekazały dzieciom książeczki z przygodami chomika. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło cykl wędrówek chomika po jaworznickich przedszkolach. Wydział Ochrony Środowiska odebrał już komiksy, w których głównym bohaterem jest chomik. Przygody zwierzątka są niezwykle pouczające – dzięki nim maluchy dowiadują się ciekawostek o Jaworznie, ochronie przyrody (szczególnie o smogu czy sortowaniu odpadów) oraz… o kotach. Teraz książeczki będą trafiać w ręce przedszkolaków, a samemu przekazaniu ich będą towarzyszyć ciekawe spotkania.

Podczas spotkania nie zabrakło zabaw i pogadanek z najmłodszymi. A sam chomik na łamach komiksu przekazuje informacje w sposób przystępny, zabawny i ciekawy, że na pewno dzięki niemu wyrośnie pokolenie ekologów. Kto wie, może dzięki chomikowi ktoś pójdzie w ślady prowadzącej spotkanie Kasi i też zajmie się w przyszłości Ochroną Środowiska?

Artykuł pochodzi z gazety: EXTRA 23-2019

O komiksie z przygodami chomika wspominaliśmy na naszych łamach w październiku.

 

Najnowsze

To Top