Z miasta

Mikołajki w stylu ECO

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza najmłodszych mieszkańców naszego miasta do udziału w spotkaniu „Mikołajki w stylu ECO”, które odbędzie się 5 grudnia o godz. 17.00.

Święty Mikołaj w najbliższych dniach odwiedzi wiele miejsc w Jaworznie. Już w czwartek będzie można go spotkać w jaworznickiej bibliotece. – Każdego roku organizujemy rodzinne spotkanie z Mikołajem pielęgnujące tradycje bożonarodzeniowe. Celem tegorocznego programu jest również aktywizacja dzieci i młodzieży, korzystających z oferty jaworznickiej Biblioteki do działań proekologicznych. Hasło przewodnie wydarzenia ma na celu podkreślenie, jak cenna i ważna w życiu każdego z nas powinna być troska o poszanowanie środowiska naturalnego w myśl idei: zdrowe otoczenie – zdrowy człowiek. Zwyczajne gesty towarzyszące nam także przy okazji wzajemnego obdarowywania się prezentami mogą być świadomym włączeniem się w akcję naprawy świata – wyjaśniają organizatorzy.

Realizacja bibliotecznej inicjatywy nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie z zewnątrz. – Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie; firmom: Sartech, Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., Fabryce Mebli FORNIT oraz RISER Sp. z o.o. za chęci i gotowość dzielenia się z innymi, za dobre serce, zrozumienie i życzliwość, które okazują Państwo każdego roku naszym najmłodszym Czytelnikom – dziękują bibliotekarze.

Liczba miejsc na imprezie jest ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt pod nr tel. 32 751-91-92 wew. 2 220.

Najnowsze

To Top