Sport i rekreacja

Dzieci zagrają na hali

LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz radny Rady Miejskiej w Jaworznie Janusz Ciołczyk serdecznie zapraszają na XI Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci Jaworzno’2019. Tegoroczny turniej ma na celu uczczenie 100 rocznicy powstań śląskich oraz popularyzację piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży.

Impreza odbędzie się w hali sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, przy ulicy Inwalidów Wojennych 18 w niedzielę 8 grudnia 2019 r. w godzinach 8.30-15.00 i będzie rozgrywana w kategoriach wiekowych orlików (rocznik 2010 i młodsi) oraz młodzików mając zasięg interregionalny. Na starcie stanie 12 drużyn ze Śląska i Małopolski.

Turniej jest imprezą cykliczną i odbywa się co roku na przełomie listopada i grudnia, będąc kontynuacją organizowanych przez LKS „Ciężkowianka” oraz klub MCKiS „Wega” turniejów w kategorii trampkarzy. Inicjatywy umożliwiające rozwój sportowej rywalizacji uczą zasad fair play, których znajomość może być pomocna również w życiu, służąc promocji zdrowego stylu życia, a także przyczyniając się do podniesienia umiejętności sportowych, sprzyjając wymianie doświadczeń, przyjaźni, dobrosąsiedzkich stosunków oraz budowaniu porozumienia obywatelskiego.

Przedsięwzięcie zostało wsparte ze środków budżetowych Samorządu Województwa Śląskiego oraz Gminy Jaworzno. Honorowy Patronat nad imprezą objęli Prezesi Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec, Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Andrzej Sadlok oraz Podokręgów Piłki Nożnej w Chrzanowie Józef Cichoń, w Olkuszu Bolesław Ściepura i w Sosnowcu Józef Grząba.

Najnowsze

To Top