Kultura i rozrywka

Kacper Kuszewski wystąpił na Wieczorze z Gwiazdą

2 grudnia jaworznicka biblioteka zaprosiła na tradycyjne już spotkanie przy choince. Wydarzenie stanowiło swoisty prezent dla czytelników za całoroczne wsparcie, życzliwość, a nade wszystko, tak ważną dla nas obecność. Gwiazdą wieczoru był Kacper Kuszewski, który wystąpił w spektaklu muzycznym, zatytułowanym „Album rodzinny”.

Sam artysta tak przybliża ideę tego scenicznego przedsięwzięcia: – „Stary album rodzinny. Wehikuł czasu. Otwieram go i przenoszę się w cudowne lata dwudzieste i lata trzydzieste, czasy młodości moich dziadków. Świat fraków, cylindrów, długich sukien i kapeluszy z piórem, ale także fokstrota, tanga i charlestona. Uwielbiam te podróże w czasie. Często jednak na fotografiach obok moich krewnych widzę ludzi, których nikt już nie pamięta. Milcząc patrzą prosto na mnie i tylko na podstawie ich stroju, czy wyrazu twarzy mogę próbować zgadnąć kim byli i czym się zajmowali. Zawsze korciło mnie żeby wymyślić im jakieś nowe, barwne życiorysy i właśnie z takich pragnień i fantazji narodził się niniejszy album.”

Wyśpiewaną galerię portretów przeplatały m.in. cytaty z poradników deklamatoryki, fragmenty podręcznika dobrych manier czy anegdoty rodzinne. W czasy minionej epoki przenosiły nas również wizualizacje, na które składały się stare fotografie.

Wydarzenie wpisane zostało w program jubileuszu 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, którego obchody honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Artykuł pochodzi z gazety: EXTRA 24-2019

 

Najnowsze

To Top