Z miasta

Jaworzno w świątecznym klimacie

Magiczny grudzień w Jaworznie trwa już w najlepsze. W ostatnich dniach miasto odwiedził Święty Mikołaj, a na rynku i w wielu miejscach rozbłysnęły świąteczne ozdoby. To jednak dopiero początek świątecznych atrakcji.

W wielu domach trwa już przedświąteczna krzątanina, z głośników w centrach handlowych sączy się świąteczna muzyka, a wszędzie pełno błyszczących ozdób. Nie da się ukryć, że święta już za pasem.

Święty Mikołaj odwiedził dzieci

W Jaworznie grudniowe świętowanie jak zawsze rozpoczyna przyjście świętego Mikołaja, na którego szczególnie mocno czekają wszystkie dzieci. W tym roku jego wizyta trwała wyjątkowo długo, już bowiem od czwartku (5 grudnia) wizytował kolejne dzielnice. Tego dnia z wielkim workiem prezentów odwiedził m.in. jaworznicką bibliotekę. Ważnym punktem jego wizyty były odwiedziny w Byczynie. Na dzielnicowym rynku, w asyście pani prezydent Moniki Bryl, radnych i mieszkańców rozświetlił efektowną bańkę. Następnie zabawa przeniosła się do klubu Niko, gdzie na dzieci czekało sporo atrakcji. Można było nie tylko zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem, ale nawet z nim… zatańczyć, okazało się bowiem, że mimo wielu przebytych kilometrów święty miał jeszcze siłę na wesołe pląsy. Dzień później święty pojawił się także w Szczakowej. W tamtejszym Domu Kultury spotkał się z dziećmi, a na scenie można było zobaczyć interaktywny program „Pingwiny z zimowej krainy”. Na wszystkich gości czekały ciekawe warsztaty, można było m.in. spróbować swoich sił w zdobieniu świątecznych pierników. W sali tanecznej trwały energiczne zabawy, a oprócz nich można się było rozgrzać gorącą czekoladą i aromatycznymi jabłkami z cynamonem.

Kluczowym punktem tegorocznych mikołajek była niedzielna impreza na rynku. O 16:00 Mikołaj razem ze swoją świtą dotarł na miejsce i rozświetlił miejską choinkę, która w najbliższych tygodniach ozdabiać będzie główny plac w mieście. Następnie święty razem z Aniołkiem zasiadł w saniach przy pięknych choinkach przyozdobionych przez uczniów z jaworznickich szkół i pozował do zdjęć z wszystkimi chętnymi. Na rynku na mieszkańców czekało nieco atrakcji, można było przejechać się wenecką karuzelą, zajrzeć do magicznej Śnieżnej Kuli, spróbować pierniczków i gorącej czekolady. Na scenie tymczasem odbywały się niezwykle sympatyczne występy dzieci z jaworznickich przedszkoli nr 10 i nr 12 oraz podopiecznych Fabryki Talentów.

Świąteczna MegaMoc

Wizyta świętego Mikołaja w mieście to jednak dopiero początek grudniowych atrakcji przygotowanych dla mieszkańców. Już w najbliższy piątek i sobotę Tauron, podobnie jak przed rokiem, zaprasza na skwer przy Muzeum i ulicy Zielonej, gdzie trwać będzie Świąteczna MegaMoc. Cała impreza rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00 od rzeźbienia w ogromnych bryłach lodu. Fasada muzeum znów ożyje i rozświeci okolicę efektowną świąteczną iluminacją. W namiocie dla młodych artystów wspólnie tworzone będą kartki świąteczne dla potrzebujących. Sporą atrakcją będzie też świąteczny pociąg, którym będzie można udać się na przejażdżkę po mieście. Na miejscu nie zabraknie maskotki Taurona i gorącej czekolady dla każdego. Impreza ruszy w piątek o 17:00 i potrwa do 21, a w sobotę od godziny 9:00 także do 21:00.

To jeszcze nie koniec grudniowych wydarzeń w Jaworznie. Także w sobotę od godziny 9:00 na rynku trwać będzie tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy. Podczas niego można będzie zaopatrzyć się m.in. w ręcznie robione świąteczne ozdoby i zdobyć nieszablonowe prezenty dla swoich bliskich na stoiskach przygotowanych przez uczniów jaworznickich szkół i członków lokalnych stowarzyszeń. Również w ostatni weekend przed świętami warto będzie zajrzeć na rynek. W niedzielę (22 grudnia) harcerze dostarczą do Jaworzna Betlejemskie Światło Pokoju, którym podzielą się z mieszkańcami. Będzie to też okazja do wspólnego kolędowania.

Najnowsze

To Top