Z miasta

Święty Mikołaj w LKS Ciężkowianka

Święta, choinka, Mikołaj, to w polskiej tradycji czas szczególny, czas, w którym gasną waśnie i spory i czuje się chęć obdarowywania najbliższych. To magia świąt. Taką potrzebę dzielenia się z innymi od 21 lat odczuwają członkowie stowarzyszenia LKS „Ciężkowianka”, wspierani przez ludzi dobrej woli, przedsiębiorców, fundacje, rodziców oraz wolontariuszy, którzy od wielu już lat, zapraszają do klubu św. Mikołaja i czekające na prezenty dzieci. W tym roku święty mąż przybył do LKS „Ciężkowianka” Jaworzno nieco później niż zwykle, bo w sobotę 7 grudnia i rozdał wieczorową porą niemal 100 podarunków.

Licznie przybyłe z rodzicami i opiekunami dzieci zaproszono do stanowiska plastycznego, przy którym można było wykonać graficzny upominek dla Mikołaja. Obok dyżurowały śnieżynki, malując uśmiechnięte twarze. Podczas chwil oczekiwania przechadzali się między najmłodszymi anioł, diabeł i śnieżynki. Młodzi ludzie zostali poddani próbom, które miały utwierdzić oczekiwanego gościa w przekonaniu, że zasłużyli na przygotowane niespodzianki. Były to próby ciszy, głosu, wiedzy, apetytu i światła, bacznie obserwowane i oceniane przez diabła (Michał Glimos) oraz anioła (Natalia Taboł) z aniołkiem Leną Chrobak i elfem Mają Tyma.

Gdy zgasły światła, zapłonęły zimne ognie oświetlające drogę wędrowcowi z daleka i nagle rozległ się z oddali przenikliwy dźwięk dzwonka. Nadszedł długo oczekiwany św. Mikołaj, który rozpoczął wręczanie prezentów od najmłodszych rozpoczynając od rodzeństw 3-5 osobowych, z których najmłodsze pociechy liczyły rok. Dzieci miały życzenie, aby święty Mikołaj nie zapomniał o nich za rok i odwiedził je w klubie.

W rolę następcy biskupa z Miry wcielił się tym razem prezes LKS „Ciężkowianka” Jaworzno Janusz Ciołczyk. Akcję koordynowały śnieżynki Wanda Ciołczyk, Anna Barańska i Beata Bulga. Wsparcie Świętemu Mikołajowi zapewnili: Galas Szkło i Państwo Beata i Jarosław Galas, Zakład Meblowy „Fornit” i Pan Marek Pieczara, „Dobra Pralnia” i Pan Jerzy Szczałba, Zakład Ciastkarski Janina Banasik i Pan Marek Banasik, Fundacja „Energetyka na Rzecz Polski Południowej” i Pan Daniel Sierakowski, Pan Michał Kurp, 7 Niebo Bistro i Państwo Anna i Marcin Socha, PHU „Alfa” Waldemar Warzecha, JTBS Sp. z o.o, Poseł na Sejm RP Wojciech Saługa, Panowie: Jerzy Zamarlik, Marek Niemczyk, Janusz Kręcichwost, Sklep Papierniczy „Kleks” w Jaworznie, radna Rady Miejskiej w Jaworznie Teresa Kondoszek, PHU K&J Investdom Kinga Sadowska Kręcichwost, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie oraz Agencja Artystyczna „Roban”.

Gorące podziękowania należą się wolontariuszom, którzy wsparli Św. Mikołaja. A byli to: Radosław Madera, Andrzej Kita, Arkadiusz Głowacz, Dorota Tyma, Maja Tyma, Aleksandra Kłosowska, Anna Kłosowska, Anna Barańska, Beata Bulga, Wanda Ciołczyk, Zbigniew Pacia, Natasza Chochorowska, Natalia Taboł, Michał Glimos, Zuzanna Ptak, Jakub Ptak, Krystian Trojan, Daria Milewska, Nadia Kuglin, Stanisława Grzywa, Dawid Rogoziński, Lena Chrobak, Paulina Dosman, Alicja Grabska, Julia Lesiak, Robert Pstraś i inni.

Najnowsze

To Top