Z miasta

Premier Morawiecki odwiedził seniorów

W piątek (20 grudnia) w Szczakowej gościł premier RP. Mateusz Morawiecki odwiedził seniorów w Dziennym Domu Pomocy Społecznej „Senior – Wigor” w Szczakowej prowadzonym przez Stowarzyszenie Nasza Przystań.

Grudzień to czas świątecznych spotkań opłatkowych, na których czasami pojawiają się tez goście znani z pierwszych stron gazet. Do takiego właśnie spotkania doszło w piątkowy wieczór w Szczakowej, a zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjął premier Mateusz Morawiecki. Ze względu na przedłużające się głosowania w sejmie premier do Szczakowej dotarł z pewnym opóźnieniem, ale zgromadzeni wykorzystali ten czas do wspólnego kolędowania.

– Wigilia to czuwanie, czekanie na przyjście tego, co nieznane, ale też najpiękniejsze – czekanie na przyjście nadziei na świat. Chciałbym życzyć Państwu, żeby nadzieja przychodziła do Was w drugim człowieku. Życzę świąt rodzinnych, żebyście się cieszyli rodziną, aby przyszły rok był dla Was jak najbardziej szczęśliwy. Jestem przekonany, że Polska zawdzięcza Wam tak wiele. Serdecznie dziękuję Państwu za przechowanie wartości, wiary kultury, za wychowanie następnego pokolenia – mówił premier Morawiecki.

Oprócz seniorów w spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich – prezydent miasta Jaworzna Paweł Silbert, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, wicemarszałek województwa śląskiego Dariusz Starzycki oraz wiceprezydent miasta Monika Bryl. – Zawsze cieszę się, kiedy mogę spędzić czas z seniorami, czerpiąc z ich mądrości i doświadczenia, a w okresie świątecznym wspólnie zaśpiewać kolędy i połamać się opłatkiem – pisał po spotkaniu na Twitterze premier Morawiecki.

Foto: Jaworzno PL

Najnowsze

To Top