Bezpieczeństwo

Tragiczny pożar w Ciężkowicach

Do tragicznego w skutku pożaru doszło w sobotę (21 grudnia) w jednym z domów przy ulicy Spokojnej w Ciężkowicach. W jego wyniku śmierć poniosły dwie osoby.

W sobotni wieczór około godziny 17:30 straż pożarna otrzymała zawiadomienie o pożarze w piwnicy domu jednorodzinnego w Ciężkowicach. Służby szybko dotarły na miejsce, niestety nie zdołały już zapobiec tragedii. – Strażacy po wejściu do piwnicy napotkali zwęglone zwłoki. Po przejściu dalej strażacy znaleźli kolejną osobę. Wynieśli ją na zewnątrz i próbowali reanimować. Niestety nie udało się jej uratować – opowiada st. kpt. Marcin Ziemiański, rzecznik PSP w Jaworznie. Wiele wskazuje na to, że przyczyną zgonu drugiej osoby było zatrucie gazami powstałymi w trakcie pożaru. Ostatecznie wyjaśni to jednak sekcja zwłok. Ofiarami pożaru okazali się mieszkańcy domu – 78-letnia kobieta i jej 51-letni syn.

Okoliczności pożaru bada prokuratura. Na razie jego przyczyny nie są znane – pomoże je ustalić biegły z zakresu pożarnictwa. Na miejscu z ogniem walczyło w sumie siedem zastępów straży pożarnej, czyli 22 strażaków.

Foto ilustracyjne: Jaworzno112

Najnowsze

To Top