Bezpieczeństwo

Okradały seniorów

Kryminalni z jaworznickiej komendy zatrzymali osoby podejrzane o dokonywanie kradzieży na szkodę osób starszych. Wchodzili do mieszkań pod pretekstem napicia się wody. Trzy kobiety usłyszały już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

W listopadzie do dyżurnego KMP Jaworzno zadzwoniła 82-letnia kobieta, która poinformowała policjantów, że została okradziona przez trzy młode osoby. Złodzieje pod pretekstem napicia się wody weszli do jej mieszkania i skradli gotówkę w kwocie 3 tysiące złotych. W wyniku podjętych czynności, ciężkiej i drobiazgowej pracy kryminalnych przed świętami zostały zatrzymane trzy osoby. Okazało się, że wszystkie trzy kobiety są mieszkankami Zabrza w wieku od 35 do 40 lat i były wcześniej karane za podobne przestępstwa. Śledczy ustalili również, że są, one sprawcami kradzieży dokonanej w styczniu br. na szkodę mieszkanki Jaworzna wtedy skradziono 6.5 tysiąca złotych. Zatrzymanym grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Apelujemy o rozwagę! Pamiętajmy o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, jeżeli nie znamy celu ich wizyty. Każdy, kto ma do czynienia z opisywanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji, dzwoniąc na numer alarmowy.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top