Z miasta

Dyskusja nad JBO 2021 rozpoczęta

Podobnie jak w minionych latach, mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do procedury przeprowadzania Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego w kolejnej edycji. Właśnie ruszyły konsultacje w tej sprawie.

We wtorek (17 grudnia) podczas specjalnej konferencji podsumowującej VII edycję Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego zaprezentowane zostały wszystkie projekty wybrane przez mieszkańców do realizacji w 2020 roku. Dodatkowo urzędnicy przedstawili zbiorczą informację ze stanu realizacji zadań w 2019 roku. Spotkanie okazało się też świetnym pretekstem do rozpoczęcia dyskusji na temat tego, jak powinna wyglądać kolejna edycja Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Oficjalnie ruszyły konsultacje w tej sprawie, a każdy może wziąć w nich udział. – Zgodnie z przedstawionym podczas spotkania harmonogramem, na uwagi mieszkańców do nowej procedury, czekamy do 10 stycznia 2020 r. Wszystkie spostrzeżenia spisane na formularzach, zostaną zestawione i zaprezentowane 28 stycznia podczas „Otwartej debaty JBO” – zapowiadają urzędnicy.

Aby wziąć udział w konsultacjach i zgłosić swoje uwagi do procedury JBO 2021, należy dostarczyć specjalny formularz do Wydziału Promocji Kultury i Sportu w terminie do 10 stycznia 2020 roku. Można to zrobić drogą mailową na adres jbo@um.jaworzno.pl, pozostawić w Urzędzie Miejskim w Jaworznie przy ulicy Grunwaldzkiej 33 (w puncie informacyjnym lub pokoju 207 na II piętrze), lub ewentualnie przesłać pocztą na adres Urzędu Miejskiego w Jaworznie (Referat Promocji w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu, ul. Grunwaldzka 33).

Na 28 stycznia na godzinę 16:00 zaplanowana jest Otwarta debata JBO, podczas której będzie można zapoznać się ze zgłoszonymi uwagami i zabrać głos. 11 lutego zaprezentowane zostaną wstępne modele JBO 2021. Najpóźniej do 17 marca opublikowana zostanie ostateczna wersja Zarządzenia Prezydenta Miasta określającego wysokość i podział środków w kolejnej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.

Najnowsze

To Top