Z miasta

Trzej Królowie odwiedzą Jaworzno

W poniedziałek (6 stycznia) Kościół katolicki obchodzi święto Objawienia Pańskiego, nazywanego potocznie świętem Trzech Króli. Tego dnia ulicami wielu miast, w tym także Jaworzna, przejdą tradycyjne królewskie orszaki.

W Jaworznie największy Orszak Trzech Króli tradycyjnie jest organizowany na rynku w Centrum miasta. O 12:00 w kolegiacie pw. Św. Wojciecha i Św. Katarzyny odbędzie się uroczysta msza święta celebrowana przez biskupa Grzegorza Kaszaka. Bezpośrednio po mszy uformowany zostanie orszak, który przemaszeruje na rynek pod żywą szopkę. Na miejscu przewidziano występy scholi, młodzież szkolna zaprezentuje także Jasełka.

Organizatorami tegorocznego „Orszaku Trzech Króli” jest parafia pw. Św. Wojciecha i Św. Katarzyny, Stowarzyszenie Katolickie Przyjaźń Jaworznicka, Miasto Jaworzno, Miejskie Centrum Kultury i Sportu, Miejski Zarząd Dróg i Mostów oraz Straż Miejska.

Także w innych dzielnicach odbywać się będą mniejsze orszaki. W Jeleniu na obchody zaprasza tamtejsza parafia. O godzinie 9:45 pod szkoła podstawową w Jeleniu zawiąże się uroczysty orszak i cała procesja ruszy w stronę kościoła. Około 11:00 po dotarciu orszaku do kościoła parafialnego odbędzie się tam msza święta. Parafia zaprasza do udziału i zachęca do przebrania się w stroje z epoki.

Najnowsze

To Top