Sport i rekreacja

Medale zawodników Gujakanu

Blisko 1200 zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Islandii, Holandii, Austrii, Ukrainy, Białorusi i Węgier wzięło udział w IX Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzieży, który pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego rozegrano w Bielsku Białej. To jedne z największych w Europie zawodów w tej olimpijskiej dyscyplinie sportu, w których uczestniczą sportowcy posiadający odpowiednie doświadczenie w sportach walki i staż treningowy.

W tegorocznej edycji popularnego turnieju wystąpiło sześcioro reprezentantów Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu, na co dzień trenujących Jiujutsu sportowe w Centrum Mistrzostwa Sportowego GujaKan. Z uwagi na wysoki poziom rywalizacji i dużą liczbę startujących jedynie dwojgu z nich udało się stanąć na podium.

W licznie obsadzonej najlżejszej kategorii wagowej dzieci do lat 7 (U8 -18kg) wystąpiła czteroletnia Kaja „Bestia’ Guja, która powtórzyła swój sukces sprzed roku. W pierwszym pojedynku najmłodsza zawodniczka turnieju doznała porażki z późniejszym finalistą Ludwikiem Ligięską z PTS „Janosik” lecz dzięki efektownym zwycięstwom przed upływem regulaminowego czasu walki w repesażach jaworznianka sięgnęła po brąz.

Na najniższym stopniu podium stanęła także Julia Sośniak, która zajęła trzecie miejsce w kategorii U12 (do lat 11). Walczący również w repesażach Maciej Gałęźniak i Nina Stachańczyk pomimo wygranych pojedynków przegrali starcia o brąz.

W rywalizacji uczestniczyli przedstawiciele blisko stu klubów, specjalizujący się wyłącznie w judo. Tylko nielicznym zawodnikom udało się stanąć na podium i zdobyć trofea. Dlatego brązowe medale młodych wojowników Jiujutsu z Jaworzna w tak prestiżowej międzynarodowej imprezie judo są niewątpliwym sukcesem.

Autor: KariMilewska

Najnowsze

To Top