Kultura i rozrywka

Spotkanie autorskie z Agnieszką Kaźmierczyk

Już w środę 29 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z jaworznicką pisarką – Agnieszką Kaźmierczyk, której nowa powieść „Topielica ze Świtezi” ukazała się w październiku.

Agnieszka Kaźmierczyk (ur. 11 marca 1984r. w Chrzanowie. Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Studium Dziennikarskiego tegoż uniwersytetu. W latach 2006-2007 współpracownik „Dziennika Polskiego”(pod panieńskim nazwiskiem Nowak) – dział kulturalny, współwydawca dodatku „Student” – ponad 100 tekstów autorskich. W roku 2008 pracownik lokalnej gazety „Tydzień w Jaworznie” – dziennikarstwo obywatelskie – 84 teksty autorskie. W latach 2009-2010 zastępca redaktora naczelnego w lokalnym tygodniu „Jaworzno 24” oraz portalu o tej samej nazwie – ponad 300 tekstów autorskich.

Od 2009 roku nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 1 w Jaworznie, od 2018 roku Szkoły Podstawowej nr 16 w Jaworznie. Inicjator wielu konkursów literackich i poetyckich o charakterze miejskim, konkursu dla młodych dziennikarzy, twórca innowacyjnego programu kształcenia dla młodzieży – „Dziennikarstwo i świat mediów”.

Spotkanie w jaworznickiej bibliotece odbędzie się 19 stycznia o godzinie 12:00.

Zachęcamy do lektury naszego wywiadu z Agnieszką Kaźmierczyk:

Jaworznianie z pasją – Agnieszka Kaźmierczyk wydała drugą książkę

Najnowsze

To Top