Bezpieczeństwo

Nocny pożar na Dąbrowie Narodowej

Ostatnia noc była wyjątkowo pracowita dla jaworznickich strażaków. Przy ulicy Dąbrowskiej doszło do groźnego pożaru hali.

Tuż przed północą w nocy z czwartku na piątek (23/24 stycznia) straż pożarna otrzymała zawiadomienie o pożarze hali przy ul. Dąbrowskiej w pobliżu sklepu Netto. Gdy strażacy dotarli na miejsce, ogień objął już obszar całej hali i był widoczny z daleka. – W płonącej hali znajdowały się warsztaty i pomieszczenia garażowe. W środku były dwa pojazdy samochodowe oraz cysterna z olejem napędowym w ilości czterech ton. Dlatego też pożar osiągnął spore rozmiary. W wyniku zdarzenia dach hali zawalił się do środka – opowiada st. kpt. mgr Marcin Ziemiański, rzecznik jaworznickiej straży pożarnej.

Strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli sąsiednią halę, by również w niej nie doszło do zapłonu. Następnie przystąpili do gaszenia ognia. Cały płonący budynek uległ zniszczeniu, razem z wyposażeniem i zaparkowanymi tam samochodami. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał, chociaż same straty materialne są spore.

W sumie w akcji gaśniczej brało udział 15 zastępów straży pożarnej, łącznie 52 osoby. Cała akcja trwała około 5 godzin. Przyczyny pożaru na razie nie są znane – ich ustalaniem zajmie się policja i prokuratura z udziałem ekspertów z zakresu pożarnictwa.

Foto: Marcin Wójcik / Informacje Drogowe Jaworzno i okolice

Najnowsze

To Top