Bezpieczeństwo

Utrudnienia na drogach w rocznicę wyzwolenia obozu w Auschwitz

W poniedziałek 27 stycznia na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau odbywać się będą uroczystości związane z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau. W związku z powyższym w regionie, w tym także na autostradzie A4, można spodziewać się utrudnień w ruchu.

W poniedziałek poruszanie się po drogach śląska i małopolski może być utrudnione. Podczas obchodów wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau pojawią się liczne delegacje, a ruch – szczególnie w okolicach lotniska na Balicach może być wzmożony. Oczywiście najwięcej utrudnień spodziewać się można w samym Oświęcimiu i Brzezince, gdzie zamknięta będzie cześć ulic. – W tym dniu kierowcom proponujemy wybranie tras alternatywnych, z pominięciem Oświęcimia i Brzezinki. Natomiast kierowców, którzy będą musieli przejechać przez Oświęcim lub Brzezinkę prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu – apelują policjanci.

Na terenie powiatu krakowskiego, a także Chrzanowa i Libiąż kierowcy mogą napotkać utrudnienia w postaci czasowego blokowania podłużnego i poprzecznego dróg. Spowodowane to będzie przejazdem uprzywilejowanych kolumn z delegatami krajowymi i zagranicznymi. Utrudnienia potrwają od godzin porannych, aż do godzin wieczornych. Także na autostradzie A4 ruch może być czasowo wstrzymywany.

Najnowsze

To Top