Sport i rekreacja

Młodzi Spartanie z medalami

Pierwsze zawody w tym roku dla Sparty Jaworzno udane! Najmłodsi zawodnicy Sparty spisali się rewelacyjnie przywożąc z Ligi Ju Jitsu w sumie 11 medali – 6 złotych, 1 srebrny i 4 brązowe.

Na największe brawa zasługuje debiutująca Ela Bułaś, która w kategorii wiekowej U8 zdobyła dwa złote medale – w konkurencji Ne Waza oraz Fighting Bez I Fazy. Bardzo dobrze spisał się też jej starszy brat Adam Bułaś, który był również bezkonkurencyjny w swoich kategoriach U10 i przywiózł kolejne 2 złote medale. Najwyższy stopień podium przypadł również Lenie Dubiel, która wygrała kategorię U12 Fighting Bez I Fazy, natomiast w konkurencji Ne Waza Lena zdobyła brązowy medal. Ostatni złoty medal zdobył Kamil Cieśla w konkurencji Ne Waza – U10. W tej samej kategorii brązowy medal zdobył Maciek Pawela po bardzo dobrych walkach. Bardzo dobrze również spisał się Adrian Bogaczyk, który przywiózł 2 cenne medale – srebrny i brązowy – w konkurencjach Ne Waza oraz Fighting Bez I Fazy – w kategorii U10. Pierwszy medal na zawodach zdobyła Natalia Miąsko, która w mocno obsadzonej kategorii Ne Waza U14 wywalczyła brąz.

– Jesteśmy bardzo dumni z naszych młodych zawodników i drugą część sezonu uroczyście ogłaszamy jako otwartą – mówią trenerzy Sparty. W lutym starsi zawodnicy mają w planach starty na Mistrzostwach Polski BJJ No Gi w Luboniu (22.02) oraz na Pucharze Polski ALMMA w Sochaczewie (29.02).