Kultura i rozrywka

Dominika Słowik z kolejną nagrodą!

Świetna seria Dominiki Słowik trwa w najlepsze. Jaworznicka pisarka została doceniona w plebiscycie „Bestsellery Empiku” i zwyciężyła w kategorii Odkrycie Empiku w dziedzinie literatury.

Powieść „Zimowla” Dominiki Słowik okazała się prawdziwym hitem i sprawiła sporo zamieszania w literackim świecie. Jaworznianka potwierdziła swój ogromy talent literacki i przedarła się na salony, a jej dzieło zdobywa kolejne nagrody. Przed kilkunastoma dniami pisarka świętowała zdobycie prestiżowego „Paszportu Polityki”. Tymczasem we wtorek okazała się jedną z bohaterek gali Bestselerów Empiku. – Bestsellery Empiku, to nie tylko plebiscyt. Jest nie tylko barometrem tego co Polacy w muzyce, filmie i literaturze kochają najbardziej. Wyznacza również trendy, poszukuje utalentowanych twórców, świetnie zapowiadających się artystów będących na początku kariery, którzy już zaznaczyli swoją obecność w świecie kultury – piszą organizatorzy plebiscytu.

Dominika Słowik ze swoją powieścią „Zimowla” zwyciężyła w kategorii Odkrycie Empiku 2019 w dziedzinie literatury. – Nagroda Odkrycie Empiku ma promować młodych zdolnych, którzy w odważny i oryginalny sposób realizują swoje artystyczne wizje, wyznaczając tym samym możliwe kierunki rozwoju literatury, muzyki i kinematografii – mówią organizatorzy. Powieść „Zimowla” przypadła do gustu zarówno jury, jak i czytelnikom. – Świetnie skonstruowana i nieoczywista historia, w której co kilka stron czytelnik jest zaskakiwany i konfrontowany na nowo z tym, co zdawało się już być jasne i oswojone – uzasadniała nominację dla powieści Anna Dziewit-Meller.

Dominika Słowik na dobre już dołączyła do grona najzdolniejszych pisarzy młodego pokolenia i z niecierpliwością można oczekiwać jej kolejnych książek. Tymczasem kto jeszcze nie przeczytał „Zimowli” – koniecznie powinien to nadrobić. Pani Dominice serdecznie gratulujemy kolejnego cennego wyróżnienia!

Dominika Słowik z Paszportem Polityki!

Najnowsze

To Top