Bezpieczeństwo

Złapani na gorącym uczynku

Policjanci z jaworznickiej komendy w ciągu jednej doby zatrzymali na gorącym uczynku trzech sprawców przestępstw. Pierwszy przypadek to kierowca na podwójnym gazie, drugi posiadał w mieszkaniu narkotyki a trzeci to kierowca pod działaniem amfetaminy. Wszystkim teraz grozi kara więzienia i wysoka grzywna.

We wtorek zaraz po północy na ul. Fabrycznej policjanci z patrolówki zatrzymali 20-letniego mieszkańca naszego miasta, któremu zapalił się samochód. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że chwilę wczesnej spowodował on kolizję drogową i podczas próby odholowania samochód się zapalił. Badanie alkomatem 20-latka wykazało dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. To jednak nie koniec problemów młodego człowieka, gdyż po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, iż mężczyzna ma wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Za te przestępstwa może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

We wtorek nad ranem Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 27-letniego mieszkańca naszego miasta, u którego w mieszkaniu zabezpieczono blisko 280 działek dilerskich amfetaminy i 7 działek marihuany. Mężczyzna noc spędził noc w policyjnym areszcie o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

We wtorek w nocy policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli samochód osobowy, który prowadził 31-letni mieszkaniec naszego miasta. Podczas sprawdzenia okazało się, że samochód nie ma aktualnych badan technicznych, a kierowca nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy mężczyźnie około 16 działek amfetaminy. Dla tego mężczyzny to jeszcze nie był koniec kłopotów, ponieważ według wskazania elektronicznego systemu dozoru, którym jest objęty w czasie gdy był kontrolowany, miał obowiązek przebywać w miejscu zamieszkania w zupełnie innej części miasta. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top