Bezpieczeństwo

Orkan Sabina przechodzi nad Polską

Nad Polskę nadciąga głęboki niż „Sabina”, który przyniesie ze sobą załamanie pogody. Służby meteorologiczne ostrzegają przed silnym wiatrem.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wichurami, które w nocy z niedzieli na poniedziałek i przez cały poniedziałek mogą przechodzić nad miastem. Ostrzeżenie przed wichurami, obowiązuje od godziny 22:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek do godziny 21:00 w poniedziałek. Przez noc i cały dzień zapowiadany jest silny wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach miejscami nawet do 100 km/h, południowy skręcający na południowo-zachodni i zachodni. Najsilniej wiać ma w godzinach od 9:00 do 18:00.

Skutki: możliwe uszkodzenia budynków, dachów, szkody w drzewostanie (łamanie gałęzi, wyrywanie drzew o płytkim systemie korzeniowym), uszkodzenia linii napowietrznych.

Uprasza się mieszkańców o podjęcie działań mających na celu zabezpieczenie się przed ewentualnymi skutkami, a w razie wystąpienia istotnych zdarzeń lub zagrożeń należy poinformować Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

  • Telefon – 61 – 81 – 890;

  • Fax. – 61 – 81 – 891

W związku z możliwymi uszkodzeniami sieci energetycznych także Tauron prosi o zgłaszanie awarii według następującego schematu:

1. Sprawdź, czy mamy już informację o awarii w twojej miejscowości –> http://bit.ly/Wyłączenia.

2. Jeśli na stronie nie ma komunikatu, zgłoś awarię przez formularz –> http://bit.ly/ZgłośAwarię.

3. Na Pogotowie Energetyczne dzwoń tylko, jeśli awaria zagraża życiu ludzi – nr 991 jest czynny całą dobę.

4. Daj energetykom czas na dojechanie na miejsce, rozpoznanie zniszczeń i usunięcie awarii.

Energetycy będą informowali na bieżąco o awariach zarówno na swoich stronach internetowych jak i na Facebooku.

Najnowsze

To Top