Kultura i rozrywka

Jaworzniccy mistrzowie bodypaintingu triumfują na Słowacji

Marian Folga i Wiktora Wędzicha święcą kolejne triumfy na polu malowania ciała. Jaworznianie świetnie spisali się na mistrzostwach Słowacji i wywalczyli pięć nagród.

Jaworzno można uznać za prawdziwą potęgę w bodypaintingu. Marian Folga już od lat regularnie wygrywa kolejne trofea na krajowych i międzynarodowych zawodach. Ostatnio dołączyła do niego także Wiktoria Wędzicha, która pokazuje, że ma ogromny talent i świetnie radzi sobie z trudną sztuką malowania ciała. Tym razem jaworznianie udali się do Bratysławy, gdzie podczas targów kosmetycznych Interbeauty rozegrano XVI Mistrzostwa Słowacji w Bodypaintingu. Tym razem tematem przewodnim imprezy był teatr. Marian i Wiktoria w sumie aż pięć razy stawali na podium, a ich prace zachwyciły zarówno jury, jak i postronnych widzów. W kategorii facepainting (czyli po prostu malowania twarzy) Marian Folga zajął pierwsze miejsce a Wiktoria Wędzicha drugie. Tak samo było w ogólnej kategorii bodypainting – to zresztą dało dodatkowo jaworznickiemu duetowi tytuł Mistrzów Słowacji. Dodatkowo Wiktoria Wędzicha okazała się najlepsza w kategorii bodypainting pędzel i gąbka.

– W bodypaintingu nawiązałem do tego, co się dzieje za kulisami, w garderobie, jak się przygotowują aktorzy, charakteryzują, ubierają kostiumy. Jak wygląda prawdziwa magia teatru – opowiada Marian Folga. – Wiki malowała nawiązanie do komedii Dell’arte. W drugi dzień w facepaintingu nawiązałem do Tajskiego Teatru tańca – stąd nakrycie głowy nawiązujące do Tajdlandii. Wiktoria namalowała klimaty burleski – dodaje.

Nakrycia głowy dla modelek przygotowały Monika Folga i Wiktoria Wędzicha. W roli modelek wystąpiły Lenka Flesarova, Linda Krajčovičová i Kristina Slovenakova.

Artykuł pochodzi z gazety: EXTRA 3-2020

 

Najnowsze

To Top