Kultura i rozrywka

Literackie talenty poszukiwane

Miejska Biblioteka Publiczna ogłosiła start kolejnej edycji niezwykle popularnego literackiego konkursu „O Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”. Prace tym razem można składać do 27 marca.

Największy literacki konkurs organizowany w Jaworznie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a zgłoszone prace zaskakują wysokim poziomem. Jaworznicki konkurs może być świetnym przetarciem przed podbojem literackiego świata. W przeszłości wśród nagradzanych Złotym Piórem autorów znalazła się chociażby Dominika Słowik, która święci ostatnio sukcesy w całym kraju, a jej książki zyskały uznanie czytelników i krytyków. Co roku w szranki staje kilkudziesięciu młodych autorów praktycznie z całego kraju.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży ze wszystkich typów szkół. Uczestnicy wysyłają swoje prace w dwóch kategoriach: poezja i proza. Głównymi ideami projektu są: rozwijanie wyobraźni i zdolności młodych ludzi do werbalnego wyrażania własnych emocji, a także podkreślenie wartości, jaką jest sprawne posługiwanie się językiem.

Konkurs Literacki „O Złote Pióro Prezydenta Jaworzna” tradycyjnie organizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaworznie we współpracy z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego. Nasza gazeta objęła nad konkursem patronat medialny.

Termin składania prac upływa 27 marca. Nagrodzone i wyróżnione utwory zostaną opublikowane w specjalnie wydanej z tej okazji książce. Regulamin, wymogi techniczne wobec składanych prac, a także kartę zgłoszenia znaleźć można na stronach internetowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie.

Najnowsze

To Top