Bezpieczeństwo

Groźne zderzenie na Obrońców Września

Jaworzniccy policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w czwartek po południu na ul. Obrońców Września 1939 Roku w Jaworznie. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w czwartek około godziny 14:20 na ul. Obrońców Września 1939 Roku w Jaworznie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki, kierująca samochodem BMW 30-letnia mieszkanka Katowic nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej i doprowadziła do zderzenia czołowo-bocznego z pojazdem Skoda, który prawidłowo wyjeżdżał z ul. Wojska Polskiego. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, kierującej pojazdem BMW zatrzymano prawo jazdy i skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

– Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów, aby wszyscy podróżujący bezpiecznie dotarli do celu podróży. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierujących ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy, są bezcenne – przypominają jaworzniccy policjanci.

Najnowsze

To Top