Sport i rekreacja

W niedzielę Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę 1 marca po raz piąty biegacze będą mogli wystartować w Biegu Tropem Wilczym. Impreza poświęcona będzie pamięci bohaterów walk o niepodległość Polski, ze szczególnym uwzględnieniem żołnierzy podziemia antykomunistycznego walczących w latach 1944-1956.

Organizowany co roku przez Jaworznicką Inicjatywę Narodową Bieg Tropem Wilczym łączy w sobie dwa aspekty. Z jednej strony promuje aktywność fizyczną i zachęca do prowadzenia zdrowego stylu życia, a z drugiej jest okazją do przypomnienia bohaterów walczących o wolność. Niedzielny bieg otwierać będzie cały cykl Jaworznickiego Grand Prix Biegów Patriotycznych 2020. – W tym roku po raz pierwszy bieg odbędzie się w malowniczym rejonie Rezerwatu Sasanki, w sąsiedztwie Parku Gródek i Sadowej Góry. Bieg ma charakter przełajowy i rozegrany zostanie na dystansach 5 000 i 10 000 metrów w kategoriach kobiet i mężczyzn open. Tego dnia odbędzie się również bieg rodzinny na dystansie 1 963 metrów. Najmłodsi uczestnicy będą mogli zmierzyć się na trasie przeznaczonej specjalnie dla dzieci o długości 600 m – opowiadają organizatorzy.

Bieg Tropem Wilczym organizowany jest nieprzypadkowo na początku marca. 1 marca bowiem od kilku lat obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Bieg ma przypominać o ich działalności, a dystans 1963 metrów ma wymiar symboliczny – nawiązuje bowiem do roku, w którym został zamordowany ostatni z Żołnierzy Wyklętych – Józef Franczak „Laluś”. Organizatorzy przygotowując pakiety biegacza, także pomyśleli o historii, a na uczestników czekają koszulki z wizerunkami Witolda Pileckiego, Ludwika Marszałka, Stanisława Golca i Zbigniewa Matysiaka.

W tym roku start zawodów zlokalizowany będzie na Dobrej, przy ulicy Zagrody 2 (dawny klub Dobra MCKiS). Biuro zawodów czynne będzie od godziny 9:00, na trasę długości 1963 metrów zawodnicy ruszą o 12:00. Bieg na dystansie 5 i 10 kilometrów rozpocznie się o 12:45, a biegi dzieci o 14:15. Organizatorzy zapewniają uczestnikom pakiet startowy obejmujący numer startowy, agrafki, butelkę wody, posiłek regeneracyjny oraz ciepły napój po zawodach. Każdy startujący otrzyma także pamiątkowy medal.

Jaworznickie Grand Prix to seria czterech biegów organizowanych na terenie miasta Jaworzna. Wydarzenie co roku cieszy się dużą popularnością. Oprócz Biegu Tropem Wilczym zaplanowane są jeszcze trzy kolejne imprezy – 30 maja odbędzie się Bieg im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, 15 sierpnia Bieg Stulecia Bitwy Warszawskiej, a 7 listopada Bieg Niepodległości. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu! Do zobaczenia na starcie! – zapraszają organizatorzy.

ZAPISY

Najnowsze

To Top