Bezpieczeństwo

PKM Jaworzno zabezpiecza się przed koronawirusem

W całym kraju podejmowane są kolejne kroki, która mają zabezpieczać przed zarażeniem wirusem SARS-CoV-2. Także PKM Jaworzno w trosce o pasażerów, a także swoich pracowników podjął szereg działań profilaktycznych.

Komunikacja miejska, ze względu na ilość osób, które się tam spotykają, jest jednym z tych miejsc, które są szczególnie narażone na obecność różnych patogenów, w tym także nowego koronawirusa. PKM Jaworzno wdrożył specjalne procedury, które mają zwiększyć bezpieczeństwo podczas podróży autobusem:

  • Codziennie każdy autobus poddawany jest dodatkowej dezynfekcji. Specjalnymi środkami przecierane są wszelkie powierzchnie, których dotykają pasażerowie (szczególnie poręcze, przyciski, kasowniki itp.)

  • W pojazdach wydzielone zostaną strefy w pobliżu kabin kierowców niedostępne dla podróżnych. Tymczasowo nie będzie można korzystać z przednich drzwi.

  • Tymczasowo wstrzymana została sprzedaż biletów przez kierowców. Zachęcamy szczególnie do zakupu biletów długoterminowych w innych kanałach dystrybucji. Polecamy wygodną sprzedaż w aplikacji mobilnej PKM Jaworzno oraz kodowanie biletów na Jaworznickich Kartach Miejskich.

  • W autobusach wyposażonych w klimatyzację odblokowane zostaną zamki w oknach, aby możliwe było wietrzenie wnętrza.

  • Zawieszone zostanie wykorzystywanie przez kierowców funkcji tzw. „ciepłego guzika” czyli otwierania tylko wybranych drzwi przez pasażerów na przystankach.

  • Skrócone zostaną godziny pracy Centrum Obsługi Klienta na jaworznickim rynku: w poniedziałki, środy i piątki – od godz. 9:00 do 12:00, we wtorki i czwartki – od godz. 10:00 do 13:00.

  • W związku z odwołaniem zajęć w placówkach edukacyjnych od 16 marca (poniedziałek) w dni powszednie nie będą kursowały linie: 321 i 328, a na liniach: 311, 367 i 370 obowiązywać będą specjalne rozkłady jazdy na dni robocze wolne od nauki szkolnej. Nie będą wykonywane także specjalnie oznaczone kursy na liniach: A, 304 i 350.

Powyższe zmiany obowiązują do odwołania.

Miasta walczą z koronawirusem

Najnowsze

To Top