Zdrowie

Szpital przygotowuje się na walkę z koronawirusem

W walce z epidemią specjalną rolę odgrywają szpitale, także te, w których nie ma oddziałów zakaźnych. Jaworznicki szpital ostatnio przygotowuje się intensywnie do walki z koronawirusem SARS-CoV-2.

Spore zainteresowanie, ale i obawy mieszkańców wzbudziły ćwiczenia, które w środę odbywały się w jaworznickim Szpitalu Wielospecjalistycznym. Tymczasem nie ma się czego bać, placówka bowiem dostosowuje się po prostu do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Ze względu na ryzyko infekcji nowym koronawirusem szpital był zobowiązany, do stworzenia osobnej ścieżki dla pacjentów z objawami zakażenia układu oddechowego poza głównym traktem przyjęć do szpitala. Przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, przy pomocy strażaków, wydzielone zostało miejsce segregacji pacjentów z podejrzeniem choroby COVID-19. Rozstawiony przed budynkiem namiot będzie miejsce wstępnej segregacji i ma służyć właśnie do rozdzielenia dróg przyjęcia do szpitala dla osób z objawami choroby zakaźnej.

Zastosowane przez szpital działania są prewencyjne i mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie. W czwartek szpital wprowadził całkowity zakaz odwiedzin, który będzie obowiązywał aż do odwołania.

ZALECENIA MINISTERSTWA ZDROWIA DOTYCZĄCE KORONAWIRUSA

Miasta walczą z koronawirusem

FELIETON: COVID-19… I CO DALEJ?… – FELIETON DAWIDA DOMAGALSKIEGO

Urząd i miejskie instytucje wstrzymują bezpośrednią obsługę

PKM Jaworzno zabezpiecza się przed koronawirusem

Najnowsze

To Top