Bezpieczeństwo

Więźniowie wspierają seniorów

Podczas pandemii wsparcie dla służby zdrowia i opieki społecznej przychodzi czasami z bardzo nieoczekiwanych stron. Więźniowie z Zakładu Karnego w Trzebini włączyli się w pomoc dla Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie.

Czasami nawet skazańcy mogą przyczynić się do czegoś dobrego i udowodnić swoją przydatność dla społeczeństwa. Więźniowie osadzeni w Zakładzie Karnym w Trzebini w ramach programu readaptacji społecznej zajęli się… szyciem maseczek. Blisko 30 skazanych pracuje, by wesprzeć seniorów i ich opiekunów. W środę (8 marca) dyrektor więzienia przekazał 500 maseczek i 50 fartuchów dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie. Dzięki temu personel i pensjonariusze placówki zyskają niezbędną podczas pandemii ochronę. Jest to kolejna partia maseczek wyprodukowanych w trzebińskim zakładzie karnym. Wcześniej 300 sztuk trafiło do Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu.

Dom Pomocy Społecznej w Jaworznie zajmuje się osobami chorymi przewlekle somatycznie. Obecnie przebywa tam ponad sto osób, z którymi pracuje kolejnych 98.

Foto: mł. chor. Tomasz Starzykiewicz

Najnowsze

To Top