Bezpieczeństwo

W poniedziałek zmiana pogody

Po kilku ciepłych słonecznych dniach przychodzi załamanie pogody. W świąteczny poniedziałek w godzinach popołudniowych i wieczornych czekają na duże zmiany w pogodzie.

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, już we wtorek temperatura ma spaść o nawet o kilkanaście stopni, zmiany mogą być więc dość dynamiczne. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaworznie wydało ostrzeżenie meteorologiczne. Zgodnie z nim w poniedziałek 13 kwietnia w godzinach od 12:00 do 19:00 przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 20 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Możliwe opady krupy lodowej oraz niewielkiego gradu.

Panujące warunki pogodowe mogą spowodować zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia piorunów, podtopienia, straty w drzewostanie itp.

Uprasza się mieszkańców o podjęcie działań, mających na celu zabezpieczenie się przed ewentualnymi skutkami występujących zjawisk atmosferycznych. W razie pojawienia się istotnych zdarzeń lub zagrożeń należy poinformować o tym Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego:

  • tel. – (32) 61 – 81 – 890,
  • fax – (32) 61 – 81 – 891.

Najnowsze

To Top