Bezpieczeństwo

Spokojne święta w Jaworznie

W święta nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta czuwało blisko 150 policjantów. Od Wielkiego Piątku do Lanego Poniedziałku na drogach Jaworzna doszło do kilku kolizji drogowych i został zatrzymany jeden nietrzeźwy kierujący. Odnotowano kilkadziesiąt interwencji związanych z z zakazem grupowania się osób oraz naruszenia zasad ograniczenia w przemieszczaniu się bez ważnego powodu.

Jaworzniccy policjanci w czasie świąt odnotowali 31 interwencji związanych z zakazem grupowania się osób oraz naruszenia zasad ograniczenia w przemieszczaniu się bez ważnego powodu. 5 osób, które w rażący sposób lekceważyło przyjęte zasady, zostało ukaranych mandatami karnymi. W stosunku do jednej osoby sporządzono wniosek o ukaranie do sądu, a 34 osoby zostały pouczone. Apelujemy do wszystkich o poważne potraktowanie tego zagrożenia!

W trosce o zdrowie mieszkańców, nad przestrzeganiem przepisów związanych z epidemią czuwają policjanci, wspierani przez wojsko i strażników miejskich. Policjanci w dalszym ciągu będą kontrolowali m.in. czy jest przestrzegany zakaz grupowania się, a także czy przemieszczanie osób jest rzeczywiście związane z ważnymi potrzebami bytowymi, zdrowotnymi, czy też zawodowymi.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top