Zdrowie

Drugi przypadek koronawirusa w Jaworznie

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert w piątek wieczorem poinformował o drugim przypadku zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Jaworznie.

Jaworzno jak dotychczas jest jednym z tych powiatów, gdzie odnotowuje się bardzo mało przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W piątkowy wieczór prezydent miasta na swoim oficjalnym profilu na Facebooku poinformował o drugim przypadku zarażenia. – Szanowni Państwo, Powiatowy Inspektor Sanitarny potwierdził drugi przypadek zarażenia koronawirusem SARS-COV-2 w Jaworznie. Mężczyzna przebywa w domu pod nadzorem sanitarnym, członkowie jego rodziny również poddani są kwarantannie. Życzę powrotu do zdrowia – napisał prezydent Paweł Silbert. Zarażony młody mężczyzna, pracuje na co dzień w jednej z mysłowickich firm.

Obecnie w Jaworznie tylko dwie osoby są zarażone groźnym koronawirusem. W środę 1 kwietnia władze poinformowały o pierwszej chorej w mieście. 30-kilku letnia kobieta cały czas była w dobrym stanie i leczyła się w domu. Zapewne w najbliższym czasie zostanie pierwszym jaworznickim ozdrowieńcem.

Od kilku dni w jaworznickim Szpitalu Wielospecjalistycznym dział tzw. oddział przejściowy. Odział przygotowano z myślą o pacjentach, u których podejrzewa się chorobę COVID 19 i którzy wymagają obserwacji w warunkach szpitalnych. Pacjenci z podejrzeniem zakażenia będą hospitalizowani do momentu otrzymania wyniku testu pozytywnego na obecność koronawirusa. Jeśli fakt zarażenia się wirusem zostanie potwierdzony, to wtedy pacjent opuści oddział i zostanie niezwłocznie przetransportowany do innego szpitala – takiego, który dysponuje odziałem zakaźnym. – Personel medyczny został w pełni przygotowany i zabezpieczony do pracy na nowym oddziale, w którym wydzielono 4 miejsca spełniające warunki właściwej izolacji dla osób z podejrzeniem COVID 19 – informuje jaworznicki Szpital.

Władze Jaworzna apelują o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych i ograniczenie kontaktów z innymi oraz promują akcję „Zostań w domu”.

Koronawirus dotarł do Jaworzna!

Najnowsze

To Top