Sport i rekreacja

Pumptrack gotowy już we wrześniu

W poniedziałek (20 kwietnia) podpisana została umowa na wykonanie jednego z dużych projektów, które wygrały w ostatniej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Do końca września przy Hali Widowiskowo-Sportowej w centrum miasta powstanie rowerowy pumptrack.

Zakończona w 2019 roku siódma edycja Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców, którzy zgłosili wiele ciekawych projektów. Ze względu na zmiany w krajowych przepisach, także JBO musiał nieco zmienić swój charakter. Po raz pierwszy budżet obywatelski przeprowadzany był w nowej formule, a wszystkie projekty miały charakter ogólnomiejski. Kwotę 2,8 miliona złotych podzielono na dwie pule. 2,2 miliona zostało wydzielone na zadania inwestycyjne i nieinwestycyjne. Mieszkańcy zdecydowali, że z tej puli do wykonania trafią dwa projekty. Pierwszy z nich to „Piękniejsze Jaworzno – lepsze chodniki w dzielnicach”, który zakłada stworzenie w kilku dzielnicach nowych chodników, które zwiększą bezpieczeństwo i komfort pieszych. Drugi natomiast to „Pumptrack dla Jaworzna przy Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS w centrum Jaworzna”.

Projekt budowy specjalnego toru rowerowego, który zdobył 426 głosów mieszkańców, wkracza właśnie w decydującą fazę. W poniedziałek 20 kwietnia podpisana została umowa na jego wykonanie. Pumptrack powstanie na terenie skweru zlokalizowanego przy parkingokładce oraz Hali Widowisko-Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej i Królowej Jadwigi w Jaworznie. Powierzchnia toru wraz ze skarpami wynosić będzie ok. 1200-1500m2. Jak informuje Urząd Miejski, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego złożona została tylko jedna oferta firmy VELO PROJEKT Sp. z o.o. Białystok na kwotę 398 000 zł. Prace nad pumptrackiem powinny zakończyć się w końcówce września bieżącego roku.

Warto dodać, że także w temacie drugiego zwycięskiego zadania – „Piękniejsze Jaworzno – lepsze chodniki w dzielnicach” – cały czas sporo się dzieje. Opracowana już została dokumentacja projektowa, obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia postępowania przetargowego na wykonawcę robót. Mieszkańcy doczekają się więc w tym roku także nowych chodników, które powinny poprawić bezpieczeństwo w kilku dzielnicach.

Najnowsze

To Top