Z miasta

Pomagają szpitalowi

Placówki medyczne w czasach pandemii są szczególnie mocno obciążone i potrzebują dodatkowego wsparcia. Jaworznianie okazują wielkie serce i chętnie pomagają, dostarczając medykom środki ułatwiające ich pracę.

W Jaworznie najbardziej obciążony podczas pandemii jest Szpital Wielospecjalistyczny. Cały czas potrzebuje przede wszystkim środków ochrony indywidualnej, by móc w pełni zabezpieczać swoich pracowników. Pomoc dla szpitala płynie w wielu stron – także od lokalnych polityków. Radni zarówno z rządzącej koalicji, jak i opozycji zdecydowali się wesprzeć jaworznicką placówkę. Po uzgodnieniu z dyrekcją szpitala radni z klubów Prawo i Sprawiedliwość oraz Jaworzno Moje Miasto zakupili dwie nowoczesne chłodnie na leki o pojemności 360 litrów każda. Obie dotarły już do placówki i będą wykorzystywane do zabezpieczenia większej liczby medykamentów w czasie pandemii, a po jej ustaniu posłużą do bieżącego leczenia mieszkańców naszego miasta. Z podobnym gestem dobrej woli wystąpili radni będącej w opozycji Koalicji Obywatelskiej. Radni z klubu KO zdecydowali się przekazać swoje marcowe diety na walkę z koronawirusem. Przekazane przez nich środki mają zostać wykorzystane na zakup środków ochrony bezpośredniej dla szpitalnego personelu.

W pomoc dla jaworznickiego szpitala włączają się także organizacje i stowarzyszenia, które na co dzień działają w innych dziedzinach. Takim przykładem jest chociażby Szczakowianka. Jaworznicki klub zorganizował akcję „Szczakowianka dla Szpitala”, w ramach której kibice, działacze i sympatycy Biało-Czerwonych zbierają środki na zakup maseczek dla szpitala. Szczakowianka zamówiła już 1100 sztuk specjalnych maseczek i część z nich trafiła już do jaworznickiej placówki a także do hospicujum. Swoją inicjatywą wykazały się także pracowniczki obsługi ze Szkoły Podstawowej nr 19, które własnoręcznie uszytymi maseczkami obdarowały szpital, hospicjum i Dom Pomocy Społecznej. Podobnych inicjatyw jest zresztą bardzo dużo, a  wspomniane tu przykłady to tylko dowód na to, jak trudna sytuacja potrafi mobilizować do działania i wzajemnego wsparcia.

– Nieustannie wpływają do nas zapytania, jak można nam pomóc. Dziękujemy za każdą inicjatywę. W sytuacji epidemiologicznej, w jakiej znalazł się nasz Szpital, prosimy o pomoc w zakupie, bądź podarowanie, środków ochrony indywidualnej: półmasek FFP2 i FFP3, maseczek chirurgicznych, przyłbic, gogli, rękawiczek nitrylowych, kombinezonów zabezpieczających przed zagrożeniem biologicznym (norma EN-14126), odzieży jednorazowej, czepków chirurgicznych, fartuchów chirurgicznych barierowych, osłon na buty, termometrów bezdotykowych, płynów dezynfekcyjnych, maseczek medycznych i niemedycznych, fartuchów flizelinowych. Najlepiej, by środki te były zgodne z wytycznymi, jednakże każda pomoc się liczy i będzie wyrazem solidarności z naszym Szpitalem – dziękują przedstawiciele jaworznickiego szpitala. Warto tutaj dodać, że szpital nie przyjmuje artykułów spożywczych. W sprawie pomocy dla Szpitala można kontaktować się z pracownikami tej placówki. Codziennie w dni powszednie w godzinach 7:00-14:35 w sprawie pomocy finansowej informacji udziela pani Marta Radoń (tel. 32 317 48 78, marta.radon@szpital.jaworzno.pl), a w sprawie pomocy rzeczowej pani Iwona Siedlińska (tel. 32 317 48 77, iwona.siedlinska@szpital.jaworzno.pl). Po godzinie 15:00 i w dni wolne od pracy można ewentualnie kontaktować się z panią Marleną Jarząbek-Gąsior (tel. 883 079 709).

– Sprawne leczenie to przede wszystkim bezpieczeństwo osób na pierwszej linii walki z epidemią. Walka ta wymaga wyjątkowych środków i skutecznych narzędzi, dlatego jesteśmy wdzięczni za okazane wsparcie – dziękują medycy z jaworznickiego szpitala.

Najnowsze

To Top