Z miasta

Miasto nie udostępnia danych osobowych mieszkańców

W nocy ze środy na czwartek na skrzynki mailowe urzędów w całym kraju wpłynęły niepodpisane prośby o udostępnienie Poczcie Polskiej danych osobowych mieszkańców w celu przygotowań do organizacji wyborów korespondencyjnych. Wzbudziło to spore zaniepokojenie mieszkańców. Władze Jaworzna uspokajają, że na takiej podstawie nie udostępniają nikomu danych ze spisu wyborców.

Ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców, tak by rozwiać wszelkie obawy, Urząd Miejski wydał oświadczenie, którego treść prezentujemy poniżej.

Uspokajamy, że Gmina Miasta Jaworzna nie udostępniła żadnych danych osobowych mieszkańców na podstawie mailowego wniosku kierowanego do wójtów/burmistrzów/prezydentów miast o przekazanie danych ze spisu wyborców.

Informujemy, że do Urzędu Miejskiego w Jaworznie, w czwartek 23 kwietnia o godz. 2:26 wpłynął wniosek, który zawiera kilkanaście pozycji danych do udostępnienia. Mail został podpisany „Poczta Polska”, bez żadnych weryfikowalnych podpisów nadawcy.

W tej sprawie konieczne są oficjalne wyjaśnienia oraz weryfikowalne dokumenty, o których jest mowa w formalnych zaleceniach Państwowej Komisji Wyborczej. Ponadto prezydent Paweł Silbert skierował sprawę do zbadania przez radców prawnych, by określili zasadność i prawne podstawy takiego wniosku.

W załączeniu treść maila, który wpłynął do Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Najnowsze

To Top