Edukacja

Miejskie przedszkola na razie nie ruszą

W środę rząd ogłosił kolejny etap „odmrażania” rzeczywistości. W jego ramach od 6 maja w okrojonej formie mogą być otwierane przedszkola i żłobki. Władze Jaworzna po konsultacjach zdecydowały, że w tym terminie otwarcie jaworznickich placówek nie jest możliwe.

Część rodziców czeka już na otwarcie przedszkoli i żłobków, ale wielu ma też obawy czy będą to miejsca bezpieczne dla dzieci. Zanim placówki zostaną otwarte, trzeba je dostosować do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Władze Jaworzna chcą by wszystkie normy sanitarne zostały spełnione, do 6 maja jest jednak zbyt mało czasu i do tego dnia nie uda się przygotować placówek. Miejski Sztab Kryzysowy COVID-19 Jaworzno wydał pozytywną rekomendację dla działań podjętych decyzja prezydenta miasta.

– Musimy przygotować się do spełnienia nowych norm sanitarnych oraz zapewnienia – zgodnego z nowymi zaleceniami – właściwego poziomu bezpieczeństwa dla dzieci i personelu. Do wszystkich tych działań podchodzimy z najwyższą starannością i rozwagą tak, by dzieci mogły bezpiecznie spędzać czas w przedszkolach i żłobkach. Obecnie dyrektorzy miejskich placówek weryfikują wśród rodziców zainteresowanie powrotem dzieci do żłobka i przedszkoli miejskich – wyjaśnia prezydent miasta Paweł Silbert.

Etap przygotowawczy ma potrwać około tydzień. Po tym czasie gmina będzie informowała o podjętych działaniach oraz o planowanym terminie otwarcia miejskich przedszkoli i żłobka. Na pewno otwarcie nie nastąpi wcześniej niż 11 maja. Wszystko zależeć będzie też od aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście i regionie, która jak na razie jest bardzo dynamiczna.

Najnowsze

To Top