Zdrowie

Koronawirus w szpitalu

W sobotę późnym wieczorem do jaworznickiego szpitala dotarł pozytywny wynik badania na koronawirusa SARS-CoV-2 jednej z pacjentek. Placówka wdrożyła wszystkie procedury bezpieczeństwa, by zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu wirusa.

W niedzielę rano prezydent miasta potwierdził przypadek zarażenia ze Szpitala Wielospecjalistycznego. – Szanowni Państwo, wyniki badań jednej z pacjentek naszego szpitala wykazały obecność koronawirusa (to osoba spoza Jaworzna). Pacjentka jest już w szpitalu zakaźnym w Tychach, a nasza placówka natychmiast wdrożyła wszystkie przewidziane na taką sytuację procedury sanitarno-epidemiologiczne. Życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia! – napisał prezydent Paweł Silbert.

Zarażona pacjentka nie jest mieszkanką Jaworzna i została już przewieziona do szpitala zakaźnego w Tychach. W Szpitalu Wielospecjalistycznym uruchomione zostały wszystkie procedury bezpieczeństwa. Sześć osób z personelu medycznego, które miały kontakt z zarażoną, zostały odsunięte od pracy. Szpital o kolejnych krokach będzie informował na bieżąco. Na pewno jednym z podjętych kroków będzie sprawdzenie, czy nie doszło do kolejnych zakażeń.

Przed miesiącem w Szpitalu Wielospecjalistycznym także odnotowano jeden przypadek koronawirusa – zarażona była jedna z dyżurujących pielęgniarek pochodząca spoza Jaworzna. Na szczęście wówczas nie doszło do kolejnych zarażeń. W ramach procedur przebadano 92 osoby z personelu i pacjentów, ale wszystkie próbki okazały się negatywne.

Najnowsze

To Top