Kultura i rozrywka

Wirtualne spotkanie z Dominiką Słowik

W czasach pandemii kultura musiała przenieść się niemal w całości do sieci. Ma to jednak też swoje dobre strony, bo dzięki nowoczesnej technologii można uczestniczyć z wielu ciekawych spotkaniach. W maju wirtualnym gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie będzie pisarka Dominika Słowik.

Jaworznicka książnica w ostatnich latach przyzwyczaiła nas do spotkań z ciekawymi ludźmi. Obecnie niestety ze względu na pandemię mury biblioteki pozostają zamknięte, ale bibliotekarze cały czas myślą o czytelnikach. Już 12 maja dzięki nowoczesnej technologii każdy chętny będzie mógł uczestniczyć w pierwszym otwartym spotkaniu, którego gościem będzie Dominika Słowik. Pisarka pochodząca z Jaworzna to jedno z najgorętszych nazwisk literackiego rynku w ostatnich miesiącach. Dominika Słowik debiutowała w 2015 r. powieścią „Atlas: Doppelganger”, za którą była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia 2016 w kategorii proza. Wydana przed rokiem jej druga książka, „Zimowla”, okazała się prawdziwą rewelacją i przyniosła szereg nagród. Jaworznianka została nagrodzona prestiżowym Paszportem Polityki, a także zyskała tytuł Odkrycie Empiku 2019 w kategorii Literatura. Teraz dzięki internetowi będzie mogła spotkać się z czytelnikami. – Liczymy na Państwa obecność (póki co w wirtualnym świecie) oraz aktywność na czacie, prowadzonym w trakcie łączenia – zapraszają jaworzniccy bibliotekarze.

Początek spotkania 12 maja o godz. 17.30, szczegóły znaleźć można będzie na fanpage jaworznickiej biblioteki na Facebooku. Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach Tygodnia Bibliotek 2020, którego hasło brzmi „Zasmakuj w bibliotece”.

Najnowsze

To Top